Pominięcie drugiej tabletki z blistra - czy moje postępowanie jest prawidłowe?

Witam! Od 7 miesięcy stosuję antykoncepcję hormonalną. W niedzielę rozpoczęłam 8 blister biorąc pierwszą tabletkę około 23.00. W poniedziałek niestety zapomniałam zażyć drugą tabletkę C***** i przypomniało mi się o tym dopiero we wtorek, około 15-stej (czyli minęło ponad 12h od godziny normalnego prawidłowego przyjęcia drugiej tabletki). Oczywiście jak najszybciej przyjęłam drugą i kolejną (trzecią) planuję przyjąć o stałej porze, czyli ok 23. Czy dobrze myślę? Czy powinnam się martwić, jeśli w niedzielę rano współżyłam z partnerem używając prezerwatywy? Dziękuję za szybką odpowiedź i rozwianie moich obaw. Ola

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku tabletek, które pani stosuje dopuszczalna jest dwudziestoczterogodzinna tolerancja czasowa w przypadku pominięcia jednej tabletki. Jeśli zażyła Pani pominiętą pigułkę w tym odstępie czasu to, według ulotki producenta, ochrona antykoncepcyjna została zachowana. Następna tabletkę powinna Pani przyjąć o zwykłej porze.