Opóźnienie w przyjęciu drugiej tabletki antykoncepcyjnej z blistra

Stosuję tabletki antykoncepcyjne Daylette regularnie od 5miesięcy.Pewnego wieczora zapomniałam wziąc drugiej tabletki z blistra.Rano sobie o tym przypomniałam i przyjęłam zaległą tabletkę.Bylo to dokładnie 11,5godziny po pominięciu tabletki.Kolejną przyjęłam o zwykłej porze. W ulotce napisane jest "do12h" ale to cięzko określić,bo biorę tabletki między21:30a22.Martwi mnie fakt, iż współżyłam ze swoim partnerem w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie ma ryzyka zajścia w ciążę w związku ze współżyciem w tygodniu poprzedzającym całą sytuację. Prawdopodobnie ochrona antykoncepcyjna w ogóle nie została zmniejszona, ale dla pewności może Pani stosować dodatkowe barierowe metody antykoncepcyjne przez tydzień od daty opóźnienia przyjęcia tabletki.