Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej i stosunek

TabletkiSyndi25 przyjmuję rano, gdy wstanę. W zeszłym tygodniu w środę zapomniałam i wzięłam tabletkę dopiero koło 23, poprzednią dzień wcześniej przyjęłam między 10 a 12, dokładnie nie pamiętam. Kolejne przyjmowałam już normalnie, również koło 11. Dwa dni po opóźnieniu współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia; u partnera nie doszło do wytrysku. Czy to opóźnienie mogło bardzo obniżyć skuteczność antykoncepcji? Było to w III tygodniu przyjmowania tabletek.W poniedziałek skończyłam opakowanie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli opóźnienie w przyjęciu tabletki wynosiło mniej niż 12 godzin to ochrona przed ciążą nie została zmniejszona. W przeciwnym wypadku mogło dojść do osłabienia ochrony antykoncepcyjnej. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.