Stosowania tabletek antykoncepcyjnych jednofazowych a 4 godziny opóźnienia

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne daylette , słyszałam że tabletki jednofazowe trzeba zażywać w bardzo ścisłych odstępach czasu czy jeżeli spóźnię się z zażyciem dawki 4 godziny to mogę zajść w ciąże? czy przestrzeganie godziny przyjmowania tabletki trzeba przestrzegać co do minuty?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Dla bezpieczeństwa i zminimalizowania ryzyka przeoczenia zaleca się zalecanie tabletek antykoncepcyjnych o stałej porze, co powinno "stać się rutyną".
W przypadku preparatu Daylette producent zaleca, aby codzienne wahania nie były większe niż 12 godzin (czyli np. gdy tabletki zażywa Pani codziennie o 9 rano to dopuszczalne jest przyjęcie kolejnej następnego dnia do 21). Wtedy zachowana jest pełna ochrona antykoncepcyjna.