Zmiana godziny zażywania tabletek - czy zmniejszy skuteczność?

Jeśli zażywam tabletki jednofazowe to mogę jednorazowo wziąć tabletkę godzinę wcześniej? Nie wpłynie to na jej skuteczność?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Drobne sporadyczne przesunięcia czasowe (tzn. do kilku godzin) w porze przyjmowania tabletki nie wpływają na skuteczność antykoncepcji.

Ważne jest, aby odstęp między tabletkami przyjętymi w kolejnych dniach nie wynosił więcej niż 36 godzin, lub inaczej mówiąc opóźnienie w czasie od momentu terminowego przyjęcia kolejnej tabletki nie może przekroczyć 12 godzin. Przekroczenie tych limitów grozi obniżeniem ochrony antykoncepcyjnej.

Redakcja abcZdrowie.pl