Różne pory zażywania tabletek - czy ochrona jest zachowana?

Witam! Mam takie pytanie. Mianowicie biorę tabletki zwykle o 16.30. Cztery razy zdarzyło mi się wziąć je o innej godzinie. Raz była to 17.30, innym razem 18.30, 17.30 i 17.30. Czy ma to jakiś wpływ na zmniejszenie skuteczności ochrony przed ciążą? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Tak mała rozbieżność co do godziny przyjmowania tabletek nie wpływa na skuteczność ochrony antykoncepcyjnej. Fakt obniżenia ochrony może występować w przypadku pominięcia tabletki bądź przyjęcia jej z opóźnieniem powyżej dwunastu godzin.