Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po dwukrotnym opóźnieniu w ich przyjęciu

Witam serdecznie! Ostatnio spóźniłam się z przyjęciem 5 i 6 tabletki antykoncepcyjnej z blistra o 35 minut (5 tabletka) i 1 godzinę 20 minut (6 tabletka). W ulotce jest napisane, ze spóźnienie mniejsze niż 12 godzin nie ma wpływu na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, jednak wolałabym się upewnić, czy takie dwukrotne spóźnienie może mieć wpływ na skuteczność tabletek? Dodam, że tabletki przyjmuję już długi okres czasu, zawsze ze skrupulatną dokładnością, co do minuty. Pozdrawiam serdecznie!

Witam serdecznie!
Wspomniane opóźnienia w przyjmowaniu tabletek były właściwie nic nie znaczące, dlatego nie musi się Pani obawiać obniżenia skuteczności preparatu. W obecnej sytuacji nie widzę wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.
Pozdrawiam