Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych a opóźnienia w przyjmowaniu

Witam, niestety nie znalazłam odpowiedzi, czy pominięcie kilku tabletek - ale zażyciu ich w ciągu 12 godzin (nie później niż 12 h spóźnienia) w różnych tygodniach brania (1,2,3) może prowadzić do ciąży, jeżeli przez cały blister odbywało się stosunki (kilka razy na tydzień). Jeżeli tak, to kiedy najlepiej zrobić test ciążowy? Pozdrawiam

Witam! Z całej treści zapytania wynika, że nie dochodziło do pominięć tabletek, a jedynie opóźnienia w ich przyjmowaniu. Jeżeli tak oraz wspomniane przerwy między przyjmowanymi tabletkami nie wynosiły więcej niż 36 godzin (standardowe 24 godziny +12 godzin dopuszczalnego opóźnienia) to skuteczność preparatu została zachowana. Testy ciążowe zaleca się wykonywać nie wcześniej niż 14 dni od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. Pozdrawiam