Czy nieregularne zażywanie tabletek osłabia ich działanie?

Mam taki problem, a mianowicie ustaliłam sobie porę zażywania tabletek antykoncepcyjnych o 16,30. Cztery razy zdarzyło mi się zażyć tabletki o innej porze. Była to 17,30, 18,30, 17,00 i 17,30. Czy to jest jakiś problem? Czy ochrona przed ciążą jest zmniejszona. Pozdrawiam, Marta

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Według producentów tabletek antykoncepcyjnych opóźnienie w przyjęciu kolejnej tabletki do 12h nie zmniejsza ich skuteczności. Jednak tabletki najlepiej przyjmować o tej samej porze. Dzięki temu jest większa gwarancja ich skutecznego działania.
Pozdrawiam