Ryzyko ciąży po nieregularnym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych i 8-dniowa przerwa

Czy jeśli dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne ale miała przerwę w ich braniu ośmio-dniową (nie siedmio jak piszę na ulotce) i nie bierze ich o stałej porze (to znaczy bierze raz o 22 raz o 21 a czasami o 20) to jakie jest prawdopodobieństwo, że po spuście w macicy zajdzie w ciąże? Bierze tabletki antykoncepcyjne VIBIN

Witam. Wydłużenie przerwy z całą pewnością zmniejsza skuteczność ochrony. Nie ma na nią natomiast wpływu 3 godzinne opóźnienie w przyjmowaniu tabletek.