Czy tabletki można brać z opóźnieniem 2-3 godzinnym?

Witam, od miesiąca biorę tabletki, mniej więcej o tej samej godzinie (9 rano), ale ostatnio zdarzyło mi się zażyc tabletkę z opóźnieniem, tzn. o godzinie 12. Czy bardzo wpłyneło to na skutecznośc tych tabletek i czy byłam chroniona przez cały czas? Jeśli chodzi jeszcze o godzinę brania tabletek, to czy trzeba pilnować tego co do minuty?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Aby skuteczność antykoncepcji hormonalnej była zachowana odstęp czasowy między zażyciem dwóch kolejnych tabletek musi być krótszy niż 36 godzin (spóźnienie w zażyciu tabletki nie może być więc dłuższe niż 12 godzin). Najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam!