Zmiana godziny przyjmowania tabletek - czy ochrona będzie zachowana?

Witam, dzisiaj zaczęłam po raz pierwszy stosować tabletki antykoncepcyjne, wzięłam pierwszą około 15.00, ponieważ tak mniej więcej rozpoczął mi się okres, ale następną wolałabym wziąć około godziny 7-8 rano. Czy mogę to zrobić już przy drugiej tabletce, a jeżeli nie to jak to zrobić, żebym była zabezpieczona cały czas?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie ma przeszkód, żeby zażyć kolejną tabletkę wcześniej. Z większym ryzykiem wiążę się wzięcie kolejnej tabletki później niż poprzedzającej, choć opóźnienie mniejsze od 12 godzin również nie powinno wpłynąć na skuteczność działania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!