Czy można zmienić godzinę zażywania tabletek antykoncepcyjnych na 3 godziny wcześniej?

Witam Wszystkich:) Zażywam tabletki od 6 dni. Trzy dni temu przez moją nieuwagę zapomniałam zażyć tabletkę o ustalonej przeze mnie porze spożywania a dokładnie powinnam wziąć tabletkę o 22:00, a spożyłam ją dopiero o godzinie 1:00 :( Czy wiążą się z tym jakieś skutki uboczne? Chciałabym też wiedzieć, czy mogę zmienić ustaloną przeze mnie porę zażywania tabletek na wcześniejszą, np. z godziny 22:00 na godzinę 20:00? Jeśli tak, to jak to zrobić?  Z góry dziękuję :) Karolina:)

Redakcja abcZdrowie

Przyjęcie tabletki 3 godziny później nie obniża skuteczności antykoncepcji. Chcąc zmienić godzinę dawkowania najlepiej zrobić to rozpoczynając kolejne opakowanie, by zminimalizować w ten sposób możliwość pomyłki.

Jeśli chciałaby Pani już w trakcie aktualnego cyklu dokonać zmiany, nie widzę przeszkód, by kolejną tabletkę przyjąć o 20. zamiast o 22. Takie przesunięcie nie wpłynie negatywnie na skutecznośc antykoncepcji.