Zmiana godziny przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych

Witam, pierwszego dnia po siedmiodniowej przerwie, czyli 8 dnia zapomniałam zażyć tabletkę z nowego opakowania o stałej porze, jak to robiłam w granicach godziny 9/10 rano i zrobiłam to dopiero o godzinie 22 wieczorem. Sama nie wiem dlaczego, ale kolejne tabletki zażywałam już regularnie, ale o godzinie 22. Chciałam zapytać czy w takim wypadku, byłam i jestem zabezpieczona czy moje przesunięcia i zmiany tabletek w tym cyklu ich brania sprawiały, że jestem niezabezpieczone do końca cyklu? Czy możliwe, żeby w trakcie przerwy nie wystąpiło krwawienie miesięczne, a jeśli nie, to udać się do lekarza czy rozpocząć kolejne opakowanie tabletek i brać je o 22 regularnie?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Rozpoczęcie stosowania nowego opakowania tabletek o innej porze nie powinno mieć wpływu na skuteczność antykoncepcji w trakcie stosowania tego opakowania. Nawet w trakcie stosowania tolerowane są sporadyczne przesunięcia do 12 godzin i mimo to zabezpieczenie jest zachowane. Po prostu stosuj dalej tabletki o nowej porze a krwawienie z odstawienia powinno się pojawić się tak jak zwykle. Jeśli się nie pojawi to oczywiście rutynowo należy wykonać test ciążowy. Ale nie ma powodu do niepokoju taka sytuacja jest mało prawdopodobna. Pozdrawiam