Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy połknięcie dwóch tabletek w odstępie 2 godzin wpływa na ich działanie?

Mam 20 lat. Dziś połknęłam czwartą tabletkę z pierwszgo tygodnia stosowania leku. O godz. 17:30 zażyłam tabletkę (czyli o stałej porze), jednak około godziny 19:00-19:30 miałam biegunkę. Z obawy o niezadziałanie tabletki połknęłam kolejną (około godziny 20:00), traktując tabletkę z godziny 17:30 jako pominęcie tabletki. Chciałabym wiedzieć, czy zrobiłam dobrze? Czy powinnam używać dodatkowej antykoncepcji, chcąc kochać się za 3 dni? Czy to może mi zaszkodzić? Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Chcę wiedzieć, czy nawet jeśli pierwsza tabletka podziałała, to przyjęcie drugiej może mieć jakikolwiek wpływ na antykoncepcję? Czy mogę się kochać spokojnie?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Nie musi się Pani przejmować - działanie antykoncepcyjne jest zachowane. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji. Nie było potrzeby zażywania dodatkowej pigułki - jeden luźny stolec nie zakłóci działania antykoncepcji hormonalnej. Dodatkowa pigułka także nie obniży skuteczności antykoncepcji. Proszę tylko pamiętać, że w opakowaniu ma Pani teraz o jedną pigułkę mniej - skończy Pani ten blister o jeden dzień wcześniej, więc kolejne opakowanie także trzeba będzie rozpocząć wcześniej. Nie wolno wydłużać przerwy między opakowaniami.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy