Czy połknięcie dwóch tabletek w odstępie 2 godzin wpływa na ich działanie?

Mam 20 lat. Dziś połknęłam czwartą tabletkę z pierwszgo tygodnia stosowania leku. O godz. 17:30 zażyłam tabletkę (czyli o stałej porze), jednak około godziny 19:00-19:30 miałam biegunkę. Z obawy o niezadziałanie tabletki połknęłam kolejną (około godziny 20:00), traktując tabletkę z godziny 17:30 jako pominęcie tabletki. Chciałabym wiedzieć, czy zrobiłam dobrze? Czy powinnam używać dodatkowej antykoncepcji, chcąc kochać się za 3 dni? Czy to może mi zaszkodzić? Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Chcę wiedzieć, czy nawet jeśli pierwsza tabletka podziałała, to przyjęcie drugiej może mieć jakikolwiek wpływ na antykoncepcję? Czy mogę się kochać spokojnie?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie musi się Pani przejmować - działanie antykoncepcyjne jest zachowane. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji. Nie było potrzeby zażywania dodatkowej pigułki - jeden luźny stolec nie zakłóci działania antykoncepcji hormonalnej. Dodatkowa pigułka także nie obniży skuteczności antykoncepcji. Proszę tylko pamiętać, że w opakowaniu ma Pani teraz o jedną pigułkę mniej - skończy Pani ten blister o jeden dzień wcześniej, więc kolejne opakowanie także trzeba będzie rozpocząć wcześniej. Nie wolno wydłużać przerwy między opakowaniami.

Pozdrawiam!