Przyjęcie dwóch tabletek w odstępie 2-3 godzin

Mam 20 lat. Od poniedziałku przyjmuję regularnie. W czwartek (4.02) zażyłam tabletkę o gdzi 17:30, jednak 2 godziny później miałam biegunkę. Z obawy o niezadziałanie tabletki antykoncepcyjnej, ok. godziny 20:00 połknęłam kolejną (traktując wcześniejszą jako pominiętą). Nie odczuwałam po drugiej tabletce żadnych nudności lub bólów. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam i czy przyjęcie drugiej tabletki nie zagrozi mi w niczym? Czy może ona rozregulować dotychczasowy system brania tabletek? Czy nawet jeśli pierwsza tabletka zadziałała, to przyjęcie drugiej ma na cokolwiek wpływ? Bardzo proszę o pomoc, bo jadę do mojego partnera w niedzielę i nie wiem, czy mogę się z nim swobodnie kochać? Proszę o pomoc!!!

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli po 2. tabletcie nie wystąpił już biegunkowy stolec, to zabezpieczenie jest pełne. Niezdrowe jest przyjmowanie 2-krotnie większej dawki hormonów niż zalecana, gdyż grozi to większym ryzykiem wystąpienia powikłań (np. zakrzepicy czy nowotworów), ale chodzi głównie o przyjmowanie większej ilości na stałe. Pojedynczy przypadek zażycia 2 tabletek nie stanowi poważnego zagrożenia. Sądzę, że Pani postępowanie było dość rozsądne.