Przyjęcie 2. tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam problem. Biore tabletki antukoncepcyjne od 5 lat. Biore je o godzinie zazwyczaj 23 i tak tez zrobilam wczoraj. Jednakze o 5 sie obudzilam z przekonaniem ze jej jednak nie wzielam i szybko wzielam druga. Rano okazalo sie ze wzielan dwie. Zostala mi jeszcze jedna tabletka. Czy wziac ja dopiero jutro wieczorem? Czy jutro rano tak jak dzisiejsza? I kiedy zaczac nowe opakowanie?

Witam! Nie ma powodów do niepokoju. W tej sytuacji kolejną tabletkę należy przyjąć o zwykłej porze tj. około godziny 23. Następnie należy zrobić 7-dniową przerwę i zacząć nowy blister. Przyjęcie tabletek z nowego blistra rozpocznie się dzień wcześniej niż miałoby to miejsce w sytuacji w której nie połknęłaby Pani dwóch tabletek jednocześnie.