Postępowanie w przypadku opóźnienia przyjęcia tabletek antykoncepcyjnych

Biorę tabletki ponad pół roku. Pierwszy raz zdarzyło mi się o zapomnieniu tabletki, a właściwie tabletek. Biorę zazwyczaj około godziny 21-22. Pierwszą tabletkę zapomniałam wziąć w drugim tygodniu i przyjęłam ją po około 13 godzinach od pominięcia, postępowałam dalej zgodnie z ulotką i niestety tydzień później czyli w 3 tygodniu również zapomniałam o tabletce jednak przyjęłam ją po około 8 godzinach od pominięcia. Jak postąpić w tej sytuacji, tradycyjnie czy może nie robić 7-dniowej przerwy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powinna Pani postąpić zgodnie z zaleceniami ulotki dla pacjenta. W przypadku pominięcia tabletki w 3 tygodniu należy przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że przyjmie się dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Nie należy robić przerwy w przyjmowaniu tabletek tylko przejść od razu do następnego blistra. Innym rozwiązaniem jest przerwanie przyjmowania tabletek z blistra i przejście bezpośrednio do 7-dniowego okresu bez tabletek. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.