Czy ochrona antykoncepcyjna może być zaburzona?

Witam biorę tabletki antykoncepcyjne Rigevidon. Na początku trzeciego tygodnia spóźniłam się z wzięciem tabletki około 11-12h więc dla pewności rozpoczęłam kolejne opakowanie bez 7 dniowej przerwy. W trakcie owego drugiego opakowania spóźniłam się w 2 tygodniu (11 tabletka) z przyjęciem tabletki o 10 godzin. Z racji, że był to drugi tydzień postąpiłam zgodnie z treścią ulotki tzn przyjęłam tabletkę z opóźnieniem oraz kontynuowałam przyjmowanie reszty tabletek z blistra. Czy ochrona może być zaburzona? Martwi mnie zwłaszcza fakt znacznego opóźnienia w przyjęciu aż 2 tabletek, chociaż w sumie były to dwa rożne blistry więc nie wiem, czy mam powodu do obaw.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji ,