Brak tabletki antykoncepcyjnej w blistrze

Witam, biorę tabletki Y... Podczas 1 opakowania w drugim dniu brania tabletek, po jej przyjęciu, wystąpiły wymioty. Przyjęłam tabletkę z 2 blistra. Później kontynuowałam przyjmowanie tych tabletek. Zrobiłam 7 dni przerwy i w tych dniach wystąpiło krwawienie. W niedzielę zaczynam nowe opakowanie. W tym opakowaniu mam 20 tabletek, brakuje mi jednej. Nie wiem, co zrobić: czy kupić nowe opakowanie? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę w tym cyklu zażyć te 20 pigułek, które Pani posiada, zrobić po nich 7 dni przerwy (nie dłużej!) i rozpocząć nowe opakowanie (o jeden dzień tygodnia wcześniej niż dotąd rozpoczynała Pani blistry). Po prostu postąpi Pani tak, jakby zapomniała Pani tej ostatniej pigułki (proszę sprawdzić w ulotce swojego leku). Jeśli przerwa między opakowaniami nie będzie dłuższa niż 7 dni, to skuteczność antykoncepcji będzie zachowana.

Pozdrawiam!