Kiedy wziąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną po rocznej przerwie w ich stosowaniu?

Po rocznej przerwie rozpoczynam kurację Y***. Moje pytanie dotyczy przesunięcia terminu miesiączki. Czy biorąc je przed miesiączką jestem skutecznie zabezpieczona? Nie wiem także, czy mogę brać je w czasie miesiączki, aby skończyć blister, a potem zrobić 7- dniową przerwę i czy wtedy okres wypadnie mi 7 dni przed terminem, kiedy wzięłam tabletki wcześniej. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Pierwszego opakowania po rocznej przerwie nie należy rozpoczynać przed miesiączką, ale pierwszego dnia miesiączki. Ponadto miesiączka występująca bez tabletek ma się nijak do krwawienia z odstawienia. Po zakończeniu opakowania tabletek miesiączka występuje około 3-4 dni po ostatniej tabletce. Jeśli ten termin Pani nie odpowiada, to może Pani przyjąć dwa opakowania tabletek pod rząd.