Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwszą tabletkę wzięłam w ósmym dniu cyklu. Kiedy wystąpi krwawienie?

Rozpoczęłam branie tabletek w 8 dniu cyklu. Czy krwawienie wystąpi dopiero w 7-dniowej przerwie po skończeniu opakowania, czy w normalnym terminie? Podejrzewam ciąże, ponieważ nie zabezpieczyłam się dodatkowo przy pierwszym opakowaniu. Kiedy powinnam zrobić test ciążowy, żeby wynik był wiarygodny? Czy dopiero w dniu spodziewanego krwawienia po skończeniu opakowania tabletek? Czy w dniu kiedy powinnam dostać okres, gdybym nie rozpoczynała tabletek? Proszę o poradę. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Przy braniu tabletek nie występuje już normalny termin miesiączki, krwawienie jest wywoływane sztucznie przez odstawienie hormonów i nie jest ono tożsame z fizjologiczną miesiączką. Jeżeli zaczęła Pani brać tabletki w 8 dniu cyklu, to przez pierwszy tydzień ich brania powinna się Pani dodatkowo zabezpieczać. Przy pierwszych dwóch, trzech opakowaniach tabletek występuje zwiększona szansa na wystąpienie plamień w trakcie przyjmowania tabletek, co jest rodzajem ich działania niepożądanego. Właściwe krwawienie powinno nastąpić w trakcie przerwy w ich przyjmowaniu. T

Test ciążowy należy wykonać w trzy tygodnie po ostatnim stosunku, który nie był zabezpieczony, najlepiej gdyby go Pani wykonała przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy