Pierwsza tabletka w 5 dniu cyklu - czy jestem chroniona?

Zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne w piątym dniu krwawienia miesiączkowego, zamiast w pierwszym i przyjmuję je regularnie od ośmiu dni. Czy to gwarantuje działanie antykoncepcyjne ?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku rozpoczęcia stosowania antykoncepcji 5 dnia cyklu konieczne jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez kolejne 7 dni. A zatem dopiero po 7 dniach regularnego przyjmowania preparatu hormonalnego jego skuteczność jest pełna. Może być Pani zatem spokojna, od 8 dnia skuteczność jest tabletek antykoncepcyjnych jest pełna.