Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy wziąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną po przerwie?

Parę dni temu miałam zabieg wymrażania nadżerki i w związku z tym przez jakieś 6 tygodni nie mogę współżyć. Dlatego chciałam zrobić na ten okres przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych, bo nie będzie takiej potrzeby, żeby je zażywać. Czy mogę zrobić taką przerwę i kiedy powinnam zażyć pierwszą tabletkę po tej przerwie? Czy w pierwszy dzień okresu? I czy jeśli wezmę tabletkę w pierwszy dzień okresu to czy po zakończeniu miesiączki jestem wystarczająco zabezpieczona i nie trzeba korzystać z dodatkowych zabezpieczeń, by nie zajść w ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź:-) Pozdrawiam!!

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Powinna Pani zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne w pierwszy dzień miesiączki. Należy pamiętać, że pierwsze krwawienie po odstawieniu tabletek jest krwawieniem z odstawienia. Kolejne krwawienie jest to właściwa miesiączka.

Jeżeli przyjmie Pani tabletkę w pierwszym dniu miesiączki jest Pani od razu zabezpieczona. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy