Konsekwencje robienia przerwy miesięcznej przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, od roku biorę tabletki antykoncepcyjne Atywia lecz musiałam zrobić miesięczną przerwę gdyż skończyły mi się tabletki a nie miałam jak umówić się na wizytę żeby dostać receptę,dziś byłam i ginekologa i przepisał mi Dionelle, chcialam dowiedzieć się czy są jakieś konsekwencje robienia przerwy miesięcznej i kiedy zaczną działać aby móc nie używać dodatkowych zabezpieczeń jeżeli wezmę tak jak należy w pierwszym dniu miesiączki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie poniesie Pani żadnych konsekwencji w związku z wykonaniem przerwy - tym nie powinna się Pani zatem niepokoić. Jeśli pierwszą tabletkę przyjmie Pani pierwszego dnia miesiączki, będzie Pani zabezpieczona już od pierwszej tabletki.