Zmiana tabletek a ich działanie

Witam. Mam 18 lat i mam pewne pytanie odnośnie tabletek. Przyjmowałam tabletki jakiś czas ok 7 mies i nieoczekiwanie musiałam zrobić miesięczną przerwę gdyż nie mogłam nigdzie kupić moich tabletek, a że lekarz na urlopie to nie mogłam zmienić na inne wiec miałam miesiąc przerwy. Było to w grudniu. Teraz zaczęłam brać inne tabletki w 1szym dniu miesiączki czyli 10 stycznia i chcę się dowiedzieć czy już od pierwszej tabletki jestem zabezpieczona? Czy jeśli była taka przerwa to czy ma ona jakiś wpływ na działanie antykoncepcji? bardzo proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli zaczęła Pani przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu miesiączki to ich działanie jest zachowane od początku opakowania. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Nie ma znaczenia, że wcześniej była przerwa.
Pozdrawiam