Przesunięcie terminu okresu a siedmiodniowa przerwa pomiędzy blistrami tabletek antykoncepcyjnych

mam takie pytanie..bo zależało mi na przesunięciu miesiączki z powodu ważnego wyjazdu, lekarz zapisał mi dwa opakowania tabletek Madinette...i zaczęłam je brać w połowie cyklu...a ten wyjazd nastąpi zanim skończę pierwsze opakowanie lekarz nic nie mówił o przerwie między opakowaniami więc zastanawiam się czy mam uczynić siedmiodniową przerwę między braniem tabletek z drugiego opakowania? nadmienię, że nigdy dotąd nie przyjmowałam tabletek...Również chodzi mi o działanie antykoncepcyjne.

Nie rozumiem dlaczego zaczęła Pani stosowanie tabletek w dniu innym niż pierwszy dzień cyklu??!!Nie ma Pani zabezpieczenia antykoncepcyjnego gdyż tabletki są niewłaściwie stosowane. Przyjmowanie dwóch opakowań bez przerwy w takiej sytuacji to jednak zbyt niepoważne.