Przesunięcie okresu a tabletki antykoncepcyjne

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy stosując tabletki antykoncepcyjne jest możliwość przesunięcia sobie dni cyklu? Powiedzmy ze okres po odstawieniu dostaję w piątek, a chciałabym go dostać w sobotę, jeśli opóźnie branie pierwszej tabletki z nowego blistra o jeden dzien, czyli nie wezmę jej we wtorek tylko w środę to ta zmiana nastąpi? Pozdrawiam :)

Lepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie kolejnego opakowania bez robienia przerwy niż wydłużanie przerwy miedzy kolejnymi opakowaniami, gdyż wówczas ochrona nie jest już całkowita.

Po pierwsze możliwość dłuższego lub krótszego przyjmowania tabletek dotyczy tylko leków monofazowych.
Po drugie taką decyzję powinno się skonsultować z lekarzem który zapisał tabletki a nie z portaldoktorem.