Chcę na stałe zmienić termin okresu

Dzień dobry! Mam 22 lata i od roku biorę tabletki antykoncepcyjne (21+7dni przerwy). Do tej pory wypadało tak, że blister kończył mi się w poniedziałek, a okres dostawałam w sobotę. Nie ukrywam, że chciałabym na stałe zmienić to, iż okres dostaję zawsze w weekendy. Teraz ostatnią tabletkę powinnam wziąć dziś (poniedziałek 5 kwietnia), czy jest możliwość, że mogłabym wziąć 3 następne tabletki do czwartku z kolejnego blistra, żeby dostać dopiero we wtorek? Jak się mam później zachować? Normalnie jak do tej pory 7 dni przerwy? Czyli kolejny nowy blister (21 tabletek) powinnam zacząć od piątku? Serdecznie dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę skonsultować tę sprawę ze swoim ginekologiem, ale nie powinno być przeciwwskazań, aby wzięła Pani 3 tabletki więcej i rozpoczęła 7-dniowa przerwę dopiero w piątek. Tydzień później, także w piątek rozpoczęłaby Pani nowy blister. Tylko proszę wziąć pod uwagę to, że jeśli "pożyczy" Pani 3 pigułki z innego opakowania, to później w tym opakowaniu będzie ich za mało i znowu wszytko się przesunie...

Można zastanowić się nad takim rozwiązaniem, by skończyć opakowanie normalnie w poniedziałek, a już w piątek rozpocząć kolejne - przerwę między opakowaniami można skrócić bez obaw o obniżenie skuteczności. Nie wolno jej natomiast wydłużyć powyżej 7 dni (grozi to "wpadką"). Zbyt szybkie rozpoczęcie opakowania może skutkować tym, że w następującym cyklu mogą wystąpić plamienia śródcykliczne, ale potem wszystko powinno się unormować. Proszę zapytać swojego lekarza.

Pozdrawiam!