Zapomniana tabletka - co dalej?

Jestem w trzecim tygodniu (pozostało mi jeszcze 3 tabletki) przyjmowania tabletek (c***) ostatnią pigułkę przyjęłam w niedziele o godzinie 21, następną powinnam wziąć w poniedziałek, ale o niej zapomniałam i przyjęłam kolejną we wtorek o 10. Czy powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli przyjęła Pani zaległą tabletkę i kontynuuje obecny blister, w celu utrzymania działania antykoncepcyjnego, konieczne jest rozpoczęcie kolejnego opakowania bez wykonywania 7 dniowej przerwy.

Krwawienie najprawdopodobniej wystąpi dopiero za miesiąc. Proszę jednak pamiętać, że od tej pory zmieni się Pani dzień przyjmowania tabletek, tzn. jeżeli do tej pory rozpoczynała Pani nowy blister np w środę, teraz będzie musiała Pani przyjmować pierwszą tabletkę we wtorek. Przerwa nie może trwać dłużej niż 7 dni.

Pozdrawiam.