Czy mogę skrócić 7-dniową przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, chciałam serdecznie prosić o poradę. 17 lipca zaczęłam przyjmować H***, wszystko jest w porządku. Dwa dni po skończonym opakowaniu rozpoczęło się krwawienie. Ostatnią tabletkę zażyłam w piątek 6 sierpnia, kolejną z nowego opakowania powinnam zażyć tydzień później. Planuję wyjazd jeszcze przed tym dniem i chciałabym skrócić ten czas przerwy o parę dni. Czy po dwóch dniach krwawienia mogę zacząć przyjmować nowy blister i czy okres zostanie przez to zahamowany? Dziękuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Może Pani rozpocząć kolejne opakowanie kilka dni wcześniej. Skróci to zapewne czas krwawienia, ale kolejne krwawienie z odstawienia (czyli to, po zakończeniu drugiego opakowania) wystąpi o te kilka dni wcześniej.