Antybiotyk w przerwie siedmiodniowej a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Zaczełam brać antybiotyk amoksiklav drugiego dnia w czsie siedmiodniowej przerwy brania tabletek midiana kończyłam opakowanie w środę a pierwsza tabletką antybiotyku wzięłam w piątek w sumie antybiotyk będę brała w czasie tej siedmiodniowej przerwy to czy po rozpoczęciu nowego opakowania powinnam zachować dodatkowa ochronę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powinna Pani zastosować dodatkowe zabezpieczenie podczas antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu.