Amoksiklav a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Midiana

Amoksiklav a antykoncepcja - Szanowni Państwo! Wczoraj o 22:00 wzięłam 11 tabletkę z blistra tabletek antykoncepcyjnych Midiana (dwufazowe). Jednocześnie dzisiaj został mi przepisany antybiotyk w tabletkach Amoksiklav (875 mg. Tabletki antykoncepcyjne biorę zawsze ściśle o tej samej godzinie. Czy mogę w najbliższy piątek kochać się z moim chłopakiem, czy zabezpieczenie nie będzie wstarczające? W jakim stopniu ten antybiotyk zakłóca działanie antykoncepcji? Z góry dziękuję za odpowiedź, Karolina.

Renata GrzechociĹska

Antybiotyk obniża skuteczność tabletek dlatego na czas jego przyjmowania oraz 7 dni po należy stosować dodatkową antykoncepcję.