Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a skuteczna ochrona

Jeżeli zaczęłam swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne brać w pierwszy dzień okresu i jak się skończyły i zrobiłam pierwszą przerwę i wypadały branie nowego opakowania np, jak kończył mi się okres. To dobrze je stosuje czy źle? Jestem zabezpieczona czy na czym to polega? Bo u mnie nie wypada branie tabletek na pierwszy dzień miesiączki tylko np, na koniec okresu. Przez te przerwy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pierwsze opakowanie tabletek należy rozpocząć w pierwszym dniu miesiączki. Następnie należy zastosować siedmiodniową przerwę po której należy rozpocząć kolejne opakowanie. Pierwszą tabletkę z nowego opakowania należy przyjąć pomimo trwającego krwawienia. Jeśli stosuje Pani antykoncepcję według powyższego schematu to jest Pani chroniona przed ciążą. W przeciwnym wypadku może dochodzić do osłabienia antykoncepcji.