Schemat stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam zażywam ridevidon zgodnie z powyższym schematem. 21 tabletek okres aż się skończy (7-8) dzień i biorę tabletkę. tak od roku. Czy to właściwy schemat??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jest to niewłaściwy schemat przyjmowania. Po każdym opakowaniu powinna Pani stosować siedmiodniową przerwę niezależnie od czasu krwawienia. W przeciwnym wypadku ochrona przed ciążą może zostać zmniejszona.