Zalecany schemat przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Jestem podczas przyjmowania 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych pod rząd (Yasminelle). Obecnie przyjęłam 16 tabletek z drugiego blistra i chciałabym wiedzieć, czy mogę w tym momencie (czyli po przyjęciu łącznie 21+16 tabletek) zrobić 7-dniowa przerwę, a następnie rozpocząć kolejne opakowanie. Najbardziej interesuje mnie fakt czy działanie antykoncepcyjne pozostanie zachowane w tym przypadku. Dodam, że wszystkie 37 tabletek zostało przyjętych bez problemu o stałej godzinie bez pominięcia jakiejkolwiek z tabletek.

Witam, zaproponowany przez Panią schemat przyjmowania tabletek nie jest zalecany. Chcąc w jak największym przybliżeniu odzwierciedlić cykl miesiączkowy wskazane jest przyjęcie wszystkich tabletek z opakowania. W przypadku zmiany schematu przyjmowania tabletek konieczne jest przestrzeganie przerwy, która nie powinna trwać dłużej niż 7 dni. Każde jej wydłużenie będzie wiązać się z osłabienie działania preparatu, a tym samym zwiększenia ryzyka ciąży. Pozdrawiam