Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zalecany schemat przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Jestem podczas przyjmowania 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych pod rząd (Yasminelle). Obecnie przyjęłam 16 tabletek z drugiego blistra i chciałabym wiedzieć, czy mogę w tym momencie (czyli po przyjęciu łącznie 21+16 tabletek) zrobić 7-dniowa przerwę, a następnie rozpocząć kolejne opakowanie. Najbardziej interesuje mnie fakt czy działanie antykoncepcyjne pozostanie zachowane w tym przypadku. Dodam, że wszystkie 37 tabletek zostało przyjętych bez problemu o stałej godzinie bez pominięcia jakiejkolwiek z tabletek.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam, zaproponowany przez Panią schemat przyjmowania tabletek nie jest zalecany. Chcąc w jak największym przybliżeniu odzwierciedlić cykl miesiączkowy wskazane jest przyjęcie wszystkich tabletek z opakowania. W przypadku zmiany schematu przyjmowania tabletek konieczne jest przestrzeganie przerwy, która nie powinna trwać dłużej niż 7 dni. Każde jej wydłużenie będzie wiązać się z osłabienie działania preparatu, a tym samym zwiększenia ryzyka ciąży. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy