Zmiana schematu przyjmowania tabletek ma na celu przełożenie daty miesiączki

Witam, mam 24 lata, od 7 miesięcy biorę kontracept, nie rodziłam, jestem zdrowa. 16 stycznia będę mieć okres, a teraz jestem w 17 dniu cyklu. Czy mogę wziąć 17 tabletek, zrobić przerwę 7 dni i będę mieć okres, a potem po 7 dniach wziąć znowu tabletki i czy moja skuteczność antykoncepcyjna zostanie zachowana? Albo czy mogę wziąć 2 opakowania pod rząd i jak to może wpłynąć na moje zdrowie, czy będę potem jakieś komplikacje? Zamierzam stosować antykoncepcje przez najbliższe lata. Czy potem będę mieć problem z zajściem w ciążę? Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Witam! Rozumiem, że zmiana schematu przyjmowania tabletek ma na celu przełożenie daty miesiączki. W takiej sytuacji bezpieczniej dla Pani gospodarki hormonalnej będzie przyjęcie dwóch opakowań tabletek pod rząd bez wykonywania 7-dniowej przerwy. Takie postępowanie nie obniży skuteczności preparatu. Na pewno nie wpłynie również na płodność po jego ostatecznym odstawieniu. Pozdrawiam