Czy preparaty wzmacniające wpływają na skuteczność antykoncepcji?

Witam, mam krótkie dwa pytania, pierwsze, jak w temacie. Czy preparat b*** może wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Wprawdzie nie zawiera dziurawca ale białka kolagenowe. I drugie pytanie: czy po połączeniu dwóch opakowań tabletek antykoncepcyjnych mogę przyjąć z drugiego opakowania tylko 14 tabletek a nie 21, a więc łącznie 1op (21) + 2 op (14) = 35? I wtedy zrobić 7 dni przerwy. Antykoncepcja będzie zachowana? Z góry dziękuję za odpowiedź!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Bardzo wiele leków i preparatów farmaceutycznych wpływa na skuteczność antykoncepcji, zmniejszając ją.

Odpowiadając na drugie Pani pytanie, jak najbardziej może Pani przyjąć 35 tabletek, a następnie zrobić 7 dniową przerwę. Takie jednorazowe postępowanie nie wpłynie na skuteczność antykoncepcji. Dalsze opakowania proszę przyjmować jednak zgodnie z zaleceniami producenta.