Czy przesunięcie dnia miesiączki ma wpływ na skuteczność antykoncepcji?

Witam, chciałabym przesunąć dzień występowania miesiączki. Zażywam Sylvie 30 od 5 miesięcy, przez ostatnie dwa cykle, przyjmowałam dwa opakowania bez 7-dniowej przerwy, jestem na etapie kończenia drugiego blistra. Czy mogę w tym momencie, przyjąć np. 3-4 tabletki mniej z drugiego blistra, by w ten sposób przesunąć dzień występowania miesiączki czy wpłynie to na skuteczność antykoncepcji?

Witam serdecznie!

Zaproponowane przez Panią rozwiązanie jest dopuszczalne, choć nie jest zalecane. Modyfikacja schematu przyjmowania tabletek w każdym miesiącu może niestety doprowadzić do przejściowych zaburzeń hormonalnych. Skrócenie obecnego blistra nie obniży skuteczności preparatu pod warunkiem, iż nowe opakowanie rozpocznie Pani nie później niż w 8 dniu przerwy.

Pozdrawiam