Krótsza przerwa w antykoncepcji

Skończyłam opakowanie tabletek anty w czwartek w piątek i sobotę zrobiłam przerwę a w niedziele rozpoczęłam kolejne opakowanie (bo prawdę mówiąc wcale nie chciałam robić przerwy ale zapomniałam w piątek rozpocząć nowe opakowanie) miesiączki nie zdążyłam dostać bo zawsze jest na 4 dzień… Czy to zaburzy zabezpieczenie hormonalne?? czy można tak skrócić przerwę miedzy tabletkami??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Można skrócić przerwę pomiędzy kolejnymi opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych. Nie zmniejsza to ich skuteczności.
Pozdrawiam