Pominęłam tabletkę, kiedy mam zacząć następne opakowanie?

Witam, raz zapomniałam wziąć tabletki tak, że minęło więcej niż 12 godz., więc zgodnie z ulotką wzięłam ją na drugi dzień o tej samej porze i przyjmowanie tabletek przedłużyło się o jeden dzień. Zwykle kończyłam brać w czwartek, a następne opakowanie zaczynałam w piątek. Chciałabym się zapytać, czy jeśli teraz skończyłam opakowanie na piątku, to następne mam zacząć przyjmować od piątku czy od soboty? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

W przypadku pominięcia tabletki zalecane jest przyjęcie jej jak najszybciej, nawet jeśli wymagałoby to przyjęcia dwóch tabletek jednocześnie oraz dodatkowe postępowanie w zależności od tygodnia. Skoro skończyła Pani przyjmowanie w piątek, to uwzględniając 7- dniową przerwę kolejne opakowanie należy rozpocząć w sobotę. Chyba, że z jakiś przyczyn chciałaby Pani skrócić tę przerwę.