Zmiana tabletek antykoncepcyjnych ze schematu 24+4 na 21+7. Czy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana?

Witam serdecznie, mam takie pytanie. Moja dziewczyna brała na samym początku przez 4 miesiące tabletki antykoncepcyjne w schemacie 21+7. Po braniu tych tabletek i zrobieniu 7-dniowej przerwy zmieniła tabletki na takie ze schematem brania 24+4. Wzięła 2 opakowania. Dodam, że podczas brania tych wszystkich tabletek wszystko było dobrze. Natomiast po wzięciu drugiego opakowania 24+4 moja dziewczyna postanowiła wrócić ponownie do 21+7. Po wzięciu wszystkich 24 tabletek wzięła także 4 tabletki placebo i potem zaczęła brać nowe opakowanie już ze schematem 21+7. Po wzięciu 9 nowych tabletek kochaliśmy się i doszedłem w mojej partnerce do końca. I teraz mam takie pytanie - czy ochrona została zachowana po zmianie tabletek i czy moja dziewczyna nie będzie w ciąży? Moja dziewczyna jest spokojna i uspokaja mnie mówiąc, że została zachowana ciągłość tabletek i wszystko będzie dobrze. Żadnej tabletki nigdy nie zapomniała. Bierze je systematycznie. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Również mogę Pana uspokoić. Ponieważ ciągłość antykoncepcji horonalnej została zachowana (przyjęcie pierwszej tabletki z nowego opakowania następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki placebo), byliście Państwo zabezpieczeni przed ciążą. Nawet w przypadku zapomnienia tabletek lub zbyt długiej przyerwy między opakowaniami zaleca się tylko 7-dniowy okres dodatkowej ochrony przed zajściem w ciążę, po którym występuje pełna skuteczność antykoncepcyjna. Ponieważ stosunek odbył się 9 dnia od rozpoczęcia nowego opakowania, tabletki na pewno były juz w pełni skuteczne.