Czy ochrona była zachowana?

Witam, jako pierwsze opakowanie tabletek przyjmowałam tabletki o schemacie zażywania 21+7 (Y...), potem zrobiłam 7-dniową przerwę, podczas której dostałam okres. 8 dnia wzięłam pierwszą tebletkę Y...  (schemat 24+4), kiedy już nie było krwawienia i 3 dnia kochałam się. Czy ochorona była zachowana?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyjmowanie nowego preparatu można rozpocząć po zakończeniu 7-dniowego okresu bez tabletek poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego. Tak więc postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami producenta i ochrona przed ciążą powinna być zachowana.

Pozdrawiam!