Jak zmienić tabletki antykoncepcyjne?

Witam, do poniedziałku, tj.26.04.2010, biorę tabletki Y... (schemat 24+4), lekarz przepisał mi inne S... (schemat 21+7). Mam pytanie, czy Y... wybrać do końca i potem S....? Muszę też zaznaczyć, że okres miałam w trakcie przyjmowania Y..., tj. od 15.04. do 19.04., i co teraz, jak skończę Y..., to nie pojawi mi się tak szybko okres, bo już był. Czyli mam czekać na nowy okres i dopiero zacząć przyjmować S..., a przez ten czas stosować prezerwatywy???

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Szkoda, że nie zapytała Pani lekarza, w jaki sposób przyjmować nowe tabletki... Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem i zastosować się do jego instrukcji. Ponieważ przy stosowania tabletek o schemacie zażywania 24+4 pod koniec opakowania zażywa się tabletki placebo, które nie zawierają hormonów, najlepszym rozwiązaniem jest najprawdopodobniej rozpoczęcie stosowania nowych pigułek następnego dnia po zażyciu ostatniej tabletki poprzedniego preparatu.

Pozdrawiam!