Brak krwawienia po zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Mam 21 lat, przez rok brałam tabletki antykoncepcyjne M..., jednak musiałam je zmienić, gdyż zauważyłam u siebie spadek libido. Mój ginekolog zaproponował mi Q... (schemat 26+2). Wyczytałam w ulotce, że trzeba je przyjać od razu po zakończeniu poprzedniego środka antykoncepcyjnego, jednak lekarz powiedział mi inaczej i pierwszą tabletkę Q... wzięłam pierwszego dnia okresu, czyli 3 dni po skończeniu przyjmowania M... Pierwszego miesiąca brania nowych tabletek nie wystąpiło u mnie żadne plamienie, co by przypominało okres, czy to jest normalne? Dodam jeszcze, że wszystkie tabletki zażyłam zgodnie z instrukcją, nie miałam żadnych dolegliwości, tj. wymioty czy biegunka. Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli rozpoczęła Pani stosowanie nowego preparatu w czasie krótszym niż 7 dni po zakończeniu zażywania poprzednich pigułek (a z tego, co Pani pisze, tak było), to nie powinno być powodów do obaw. Brak krwawienia nie musi w tym wypadku oznaczać ciąży, jednak należy ją wykluczyć. Proszę jak najszybciej wykonać test ciążowy i powtórzyć go np. po tygodniu. W razie wyniku pozytywnego należy natychmiast odstawić pigułki.

Pozdrawiam!