Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Okres podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

Ostatnio miałam problem z regularnością miesiączek. Zdarzało się, że nie miałam okresu przez cztery miesiące. Podczas wizyty u ginekologa, lekarz przepisał mi luteinę na wywołanie okresu i tabletki antykoncepcyjne, które miałam zacząć brać, kiedy zacznie się miesiączka. Po przyjęciu wszystkich tabletek z luteiną, po dwóch dniach po odstawieniu, zaczął się okres, był bardzo skąpy i trwał tylko trzy dni. Jednak zgodnie z zaleceniem lekarza przyjęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Martwić zaczęłam się wtedy, gdy dostałam okres po dwóch tygodniach po wzięciu pierwszej tabletki (zostało mi jeszcze siedem tabletek w blistrze). Czy dzieje się coś złego? Nie boję się ciąży, ponieważ nie współżyję, a tabletki antykoncepcyjne biorę jedynie z powodów zdrowotnych.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Podczas zażywania pigułek mogą zdarzać się plamienia w środku cyklu. Nie jest to nic niepokojącego - często ustępują po 3-4 opakowaniach pigułek (jeśli nie ustąpią lub są zbyt uciążliwe, to można zmienić pigułki na inne). Jeśli zauważyła Pani u siebie plamienia, to nie ma raczej powodów do obaw. Jeśli jednak są to bardziej obfite krwawienia, to warto zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy