Okres podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

Ostatnio miałam problem z regularnością miesiączek. Zdarzało się, że nie miałam okresu przez cztery miesiące. Podczas wizyty u ginekologa, lekarz przepisał mi luteinę na wywołanie okresu i tabletki antykoncepcyjne, które miałam zacząć brać, kiedy zacznie się miesiączka. Po przyjęciu wszystkich tabletek z luteiną, po dwóch dniach po odstawieniu, zaczął się okres, był bardzo skąpy i trwał tylko trzy dni. Jednak zgodnie z zaleceniem lekarza przyjęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Martwić zaczęłam się wtedy, gdy dostałam okres po dwóch tygodniach po wzięciu pierwszej tabletki (zostało mi jeszcze siedem tabletek w blistrze). Czy dzieje się coś złego? Nie boję się ciąży, ponieważ nie współżyję, a tabletki antykoncepcyjne biorę jedynie z powodów zdrowotnych.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas zażywania pigułek mogą zdarzać się plamienia w środku cyklu. Nie jest to nic niepokojącego - często ustępują po 3-4 opakowaniach pigułek (jeśli nie ustąpią lub są zbyt uciążliwe, to można zmienić pigułki na inne). Jeśli zauważyła Pani u siebie plamienia, to nie ma raczej powodów do obaw. Jeśli jednak są to bardziej obfite krwawienia, to warto zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam!