Czy skąpy okres w trakcie brania tabletek jest czymś normalnym?

Witam :) Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne tak jak zalecil mi lekarz - od pierwszego dnia okresu. Czy podczas brania po raz pierwszy tabletek mój okres mógł się zmienić? Zamiast okresu mam tylko plamienie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Mógł. Tabletki antykoncepcyjne blokują występowanie miesiączki. To zjawisko wykorzystywane jest np. podczas przesuwania terminu okresu. Jeśli rozpoczęła Pani tabletki pierwszego dnia miesiączki, to okres może stać się bardziej skąpy lub całkowicie ustąpić.