Zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Dlaczego mam plamienie zamiast krwawienia?

Witam, proszę o radę. Postanowiłam rozpocząć zażywanie tabletek antykoncepcyjnych. 10.08 miała przyjść miesiączka, rozpoczęło się plamienie, po którym zawsze występowało normalne krwawienie. Niestety, tym razem po kilku dniach plamienia, krwawienie nie nadeszło. Przez trzy dni brałam jednak tabletki. Testy ciążowe płytkowe wyszły negatywnie. Ponadto właśniej odebrałam wyniki z cytologii z dnia 22.07, gdzie ocena hormonalna jest niezgodna z fazą cyklu - reakcja lutealna. Zastanawiam się, czy odstawić tabletki, czy jest możliwość ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne blokują występowanie krwawienia (wykorzystuje się to zjawisko np. przesuwając miesiączkę tabletkami). Nie powinna Pani zatem ich odstawiać. Zadziałały jak należy.