Zaczęłam brać tabletki, okres trwał jeden dzień. Czy to normalne?

Witam. Mój problem polega na tym, że właśnie na początku tego miesiąca miałam dostać miesiączkę. Miałam wszystkie objawy zwiastujące nadejście okresu. Parę dni wcześniej poszłam do ginekologa prosząc o tabletki i informując go, że przestałam stosować je jakiś czas tamu. W tym czasie kiedy ich nie zażywałam używaliśmy z chłopakiem prezerwatywy i potem normalnie dostałam okres. Kiedy więc zobaczyłam krew na bieliźnie, rozpoczęłam tabletki w sposób, jakbym brała je pierwszy raz, wzięłam pierwszą w pierwszy dzień krwawienia (tabletki miałam te same, co wcześniej). Następnego dnia (a nawet jeszcze tego samego) okres zniknął. Wzięłam jednak drugą tabletkę w nadziei, że okres się pojawi. Bardzo mnie to zaniepokoiło, ponieważ nigdy wcześniej tego nie doświadczyłam. Bardzo proszę o radę! Zamierzam zrobić dziś test, ale chcę poznać wasze zdanie. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne blokują występowanie miesiączki (wykorzystuje się to m. in. przesuwając okres tabletkami). Innymi słowy niczym dziwnym jest, że tabletki zablokowały krwawienie. Wszystko wydaje się być w porządku.