Biorę tabletki, moja miesiączka trwa jeden dzień. Czy na pewno działają one prawidłowo?

Mam 17 lat. Około 2 tygodnie temu rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, zgodnie z zaleceniami ginekologa, czyli w pierwszym dniu miesiączki. Okres normalnie trwał u mnie około 4 dni, przebiegał bardzo łagodnie. Po wzięciu tabletek trwał jedynie jeden dzień. Słyszałam że tabletki powodują zmniejszenie intensywności miesiączki, ale czy to normalne, żeby trwała ona aż tak krótko? Czy tabletki dają mi w tym momencie pełne zabezpieczenie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne nie tylko łagodzą przebieg miesiączki, ale blokują jej wystąpienie. Dlatego można przesuwać okres tabletkami i dlatego należy odstawić tabletki na 7 dni, aby miesiączka mogła wystąpić.
Wszystko jest w jak najlepszym porządku.